Materiały UV

 

Żywice do zalewania i hermetyzacji UV


Hermetyzacja i ochrona IC


Produkty firmy Dymax służące do hermetyzacji utwardzają się w kilka sekund po wystawieniu na działanie promieniowania UV. Służą do produkcji twardych, elastycznych komponentów na gołej matrycy, złącz przewodów lub układów scalonych (IC). Szybkie utwardzanie pomaga zmniejszyć koszty przetwarzania i energii związane z alternatywnymi technologiami.

Materiały dostarczane są w postaci jednoskładnikowej, więc nie wymagają mieszania. Wszystkie enkapsulanty mają wysoką czystość jonową, odporność na wilgoć i szoki termiczne, który skutecznie chronią komponenty. Produkty te nie zawierają żadnych ostrych, ściernych mineralnych lub szklanych wypełniaczy, które mogą ścierać drobne przewody. Połączenie niskiej temperatury zeszklenia (Tg) i niewielkich właściwości modułu przekłada się na niski stres dla połączeń.


Żywice utwardzane światłem ultrafioletowym są idealne do aplikacji "glob top" i aplikacji "Chip-on-board". Mogą być one również stosowane na giętkich obwodach (FPC) do zalewania IC, powlekania układów lub przyklejania ich do szkła lub PCB. Dostępny jest szeroki zakres lepkości - od niskich do nie płynących żeli. Firma Dymax dysponuje zalewami ochronnymi do zabezpieczania LED. Więcej na ten temat w zakładce "Ochrona LED".


Przegląd produktów do hermetyzacji:


Tabela 1


Materiały do ochrony LED


Firma Dymax wprowadziła na rynek utwardzane świtałem UV materiały do hermetyzacji i zalewania diód, aby zapewnić optymalną ochronę LED.
Materiały zostały zaprojektowane, aby znosić wyższe temperatury pracy, być odporne na żółknięcie i transmitować więcej światła niż konkurencyjne technologie.
Oferujemy większą jasność, w wyższych temperaturach niż tradycyjne zalewy epoksydowe, czy uretanowe.


Korzyści wynikające z zastosowania produktu UV:

  • Zaprojektowane dla wyższych mocy LED
  • Zwiększona przepuszczalność światła
  • Optycznie przejrzyste
  • Krótki czas utwardzania (sekundy)
  • Jednokomponentowe, nie wymagają mieszania
  • Nie zawierają rozpuszczalników


Przegląd produktów:


Tabela 2


Materiały do zalewania


Materiały do zalewania firmy Dymax utwardzają się w kilka sekund po ekspozycji na światło UV. Każdy z materiałów wypełniających zaprojektowany jest do łączenia różnych substratów, oferując znakomitą przyczepność do tworzyw sztucznych i metali. Firma Dymax dysponuje zalewami ochronnymi do zabezpieczania LED. Więcej na ten temat w zakładce "Ochrona LED".


Żywice do zalewania UV dostarczane są jako materiały jednoskładnikowe, przez co redukują pozostałości po mieszaniu dwóch składników. Ponadto są wolne od izocyjanianów i metali ciężkich. Przetwarzanie w sekundy eliminuje konieczność zastosowania uchwytów, złączek, wieszaków i pieców, co zapewnia zwiększenia przestrzeni i niższe całkowite koszty procesu. Materiały do zalewania UV są idealne do zalewani w płytkiej warstwie, jak i uszczelniania złączy, cewek indukcyjnych, czujników, kondensatorów, układów radiowych, przekaźników, oraz do hermetyzacji PCB.


Główne cechy:

  • Pełne utwardzenie za pomocą UV/światło widzialne w kilka sekund
  • Bezrozpuszczalnikowe
  • Wysoka adhezja do substratów
  • Produkty dostępne w różnej skali twardości


Przegląd produktów:


Tabela 3