Pasty lutownicze

Pasty lutownicze do montażu komponentów

 Firma Heraeus(R) oferuje pełną linię produktów nie wymagających czyszczenia, czyszczonych rozpuszczalnikami oraz rozpuszczalnych w wodzie past do montażu powierzchniowego, dostępnych w różnych stopach. Pasty te można stosować w standardowych piecach konwekcyjnych oraz w fazie gazowej, czy systemach próżniowych.


Heraeus(R) zapewnia również pełen zakres produktów, który zaspokaja światowe zapotrzebowanie na produkty bardziej przyjazne dla środowiska. Wolne od ołowiu pasty dostępne są w szerokim zakresie stopów takich jak: SAC, SnAg, SnBi, itp. Pasty te zapewniają wiodącą w branży wydajność zwilżania i wyjątkową bezproblemowość na różnych zakończeniach i powierzchniach komponentów. Produkty posiadają szeroki zakres cech, które pozwalają znacznie zredukować koszty przetwarzania, oraz sprawiają, że konfiguracja procesu jest łatwa i oszczędza czas.


(KLIKNIJ, aby pobrać w formacie PDF)

Pasty lutownicze do "bumpingu"
Bazując na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w produkcji past lutowniczych, firma Heraeus(R) wprowadziła na rynek pasty lutownicze do różnego rodzaju aplikacji. Zakres past lutowniczych oferowanych przez firmę Heraeus(R) waha się od suchych powłok do metod sitodruku. Heraeus(R) ma doświadczenie w dostarczaniu past do lutowania z drobną średnicą ziarna, które mogą być wielkości nawet 40 mikronów, a proces drukowania oznacza bardziej efektywną i elastyczną metodę 'bumpingu' w porównaniu do konwencjonalnych metod. Pasty te są dostępne w różnych stopach cyna/ ołów, jak i SAC, a wielkość cząstek charakteryzowana jest jako Typ 5, 6, 7lub 8.


(KLIKNIJ, aby pobrać w formacie PDF)

Pasty lutownicze do dozowaniaDo aplikacji wymagających dozowanie, firma Heraeus(R) zoptymalizowała reologię i wydajność pasty tak, aby uniknąć blokowania dysz dozujących i pozwalają na jednolite, spójne ukształtowanie pasty lutowniczej. Zastosowanie bardzo drobnych ziaren, np. typu 7, umożliwia dozowanie małymi dyszami, np. 0,1 mm. Jesteśmy w stanie dostarczyć pasty lutownicze do dozowania z całej gamy stopów: bezołowiowych, jak i zawierających ołów, w tym zawierających specjalne materiały do metody "die attach". Wieloletnie doświadczenie w branży, pozwala dostosować nasze pasty do wszystkich systemów dozujących. Szeroka gama rodzajów opakowań (strzykawki, kartusze) zapewnia dostarczenie pasty w odpowiednim opakowaniu do Państwa urządzenia.


(KLIKNIJ, aby pobrać w formacie PDF)


Dostępne stopy 

Pasty do lutowania firmy Heraeus(R) są dostępne w wielu rodzajach stopów, w bardzo szerokim zakresie wielkości ziaren. Dostoswanych do wszystkich istniejących i przyszłych aplikacji, które wymagają ultra drobnych cząstek.


(KLIKNIJ, aby pobrać w formacie PDF)


 


 


Kulki lutowe


 


Kulki lutowe firmy Heraeus(R) charakteryzują się gładką, czystą powierzchnią oraz równomiernym rozmiarem. Zakres produktów obejmuje kulki od 500m do 50m.

Efektem naszego całkowicie automatycznego procesu produkcyjnego są kulki o unikalnej jakości, potwierdzonej przez wysokiej klasy laboratorium kontrolne. To pozwala nam produkować kulki lutu o najwyższej spójności i Cpk > 1,33. Jednolite mikrostruktury i dobrze kontrolowany poziom utleniania powierzchni daje najlepsze rezultaty zwilżania po procesie nakładania. Wspierani przez grupę naukowców jesteśmy w stanie produkować specjalne stopy i rozmiary na zamówienie.


(KLIKNIJ, aby pobrać w formacie PDF)


TopnikiTopnik w postaci długopisu jest sprytnym narzędziem do aplikowania kontrolowanej ilości topnika do wszelkich przeróbek i zaprawek lutu.


Do różnych procesów lutowania firma Heraeus(R) oferuje topniki płynne, pastowate lub w postaci żelu, specjalnie zaprojektowane aby nadawały się do różnych technik aplikacji: natryskiwanie, metoda pienienia, zanurzanie, dozowanie, itp. Topniki te pozostawiają minimalne, nielepiące pozostałości topnika. W lutowania na fali, pozwala to osiągnąć mniej fałszywych odrzuceń podczas testowania pinów. Pozostałości topników używanych w procesie "flip-chip" mają doskonałą kompatybilność z ubytkami materiałowymi.


(KLIKNIJ, aby pobrać w formacie PDF)

Kleje SMT
Kleje SMT są używane do montażu komponentów podczas procesu lutowania na fali. Ponadto w procesie lutowania dwustronnego pomagają utrzymywać duże komponenty. Kleje do elektroniki firmy Heraeus(R) nadają się do wszystkich metod aplikacji i dostarczane są w różnorodnych opakowaniach, odpowiednich do różnych maszyn dozujących.(KLIKNIJ, aby pobrać w formacie PDF)


Kleje nieprzewodzące
W szerokim zakresie zastosowań, gdzie nie wymagana jest przewodność elektryczna, firma Heraeus oferuje wybór różnych klejów (NCA = non conductive adhesive) do spełnienia wymogów potrzebnych przy montażu i zastosowaniach razem z półprzewodnikami. Zakres temperatur od 800 C do 1800 C i czas utwardzania od 10 sekund do 90 minut obejmuje szeroki zakres zastosowań. W zależności od rodzaju urządzenia i wielkości połącznia, dostępne są kleje dla elektroniki o różnej elastyczności. Wysoka wytrzymałość na ścinanie i doskonała niezawodność to zalety tych materiałów. Zapewniają doskonałe połączenie wyprowadzeń z różnymi składnikami, takimi jak pokrywki, elementy optyczne, elastyczne podłoża, folie, LCP i wiele innych podstawowych substratów.


(KLIKNIJ, aby pobrać w formacie PDF)

Kleje przewodzące

Firma Heraeus oferuje szeroki zakres klejów przewodzących stosowanych w łączeniu gołych połączeń, łączeniu komponentów z substratami, ceramiką, LTCC, ołowianymi ramkami, elastycznym podłożem jaki i innymi. Zastosowanie kleju przewodzącego jest idealne do procesu z udziałem wrażliwych podłoży i elementów. Mają niezliczone zalety w aplikacjach z udziałem drobnych pinów i flip-chipów. Klej do elektroniki serii PC 300x może być użyty w aplikacjach gdzie występują wysokie temperatury. Szczególnie polecane są dla rynku motoryzacyjnego przy montażu modułów do kontroli silnika, przekładni skrzyni biegów czy osprzętu ratunkowego. Kleje do elektroniki przewodzące są zoptymalizowane do dozowania, natryskiwania i drukowania.(KLIKNIJ, aby pobrać w formacie PDF)


Kleje przewodzące ciepło
Zarządzanie ciepłem w układach staje się coraz ważniejsze dla przyszłości montażu i półprzewodników. Heraeus oferuje izolujące, przewodzące ciepło kleje, które pomogą urządzeniu w znalezieniu odpowiedniej drogi termicznej z elementu poprzez miedziane wyprowadzenia, aż na zewnątrz urządzenia. W zależności od pakietu przewodność cieplna naszych klejów wynosi od 1,3 do 1,6 W/mK.


(KLIKNIJ, aby pobrać w formacie PDF)
WIĘCEJ INFORMACJI O KLEJACH NA STRONIE SPECJALISTYCZNEJ:

www.kleje.milar.pl