Materiały do lutowania

 

Pasty lutownicze
Pasty lutownicze do montażu komponentów


Firma Heraeus oferuje pełną linię produktów nie wymagających czyszczenia, czyszczonych rozpuszczalnikami oraz rozpuszczalnych w wodzie past do montażu powierzchniowego, dostępnych w różnych stopach. Pasty te można stosować w standardowych piecach konwekcyjnych oraz w fazie gazowej, czy systemach próżniowych.


Heraeus zapewnia również pełen zakres produktów, który zaspokaja światowe zapotrzebowanie na produkty bardziej przyjazne dla środowiska. Wolne od ołowiu pasty dostępne są w szerokim zakresie stopów takich jak: SAC, SnAg, SnBi, itp. Pasty te zapewniają wiodącą w branży wydajność zwilżania i wyjątkową bezproblemowość na różnych zakończeniach i powierzchniach komponentów. Produkty posiadają szeroki zakres cech, które pozwalają znacznie zredukować koszty przetwarzania, oraz sprawiają że konfiguracja procesu jest łatwa i oszczędza czas.


Informacje o produktach:


Tabela 1

Pasty lutownicze do "bumpingu"


Bazując na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w produkcji past lutowniczych, firma Heraeus wprowadziła na rynek pasty lutownicze do różnego rodzaju aplikacji. Zakres past lutowniczych oferowanych przez firmę Heraeus waha się od suchych powłok do metod sitodruku. Heraeus ma doświadczenie w dostarczaniu past do lutowania z drobną średnicą ziarna, które mogą być wielkości nawet 40 mikronów, a proces drukowania oznacza bardziej efektywną i elastyczną metodę "bumpingu" w porównaniu do konwencjonalnych metod. Pasty te są dostępne w różnych stopach cyna/ ołów, jak i SAC, a wielkość cząstek charakteryzowana jest jako Typ 5,6,7 lub 8.


Informacje o produktach:


Tabela 2

Pasty lutownicze do dozowania


Do aplikacji wymagających dozowanie, firma Heraeus zoptymalizowała reologię i wydajność pasty tak, aby uniknąć blokowania dysz dozujących i pozwalają na jednolite, spójne ukształtowanie pasty lutowniczej. Zastosowanie bardzo drobnych ziaren, np. typu 7, umożliwia dozowanie małymi dyszami, np. 0,1 mm. Jesteśmy w stanie dostarczyć pasty lutownicze do dozowania z całej gamy stopów: bezołowiowych, jak i zawierających ołów, w tym zawierających specjalne materiały do metody "die attach". Wieloletnie doświadczenie w branży, pozwala dostosować nasze pasty do wszystkich systemów dozujących. Szeroka gama rodzajów opakowań (strzykawki, kartusze) zapewnia dostarczenie pasty w odpowiednim opakowaniu do Państwa urządzenia.


Informacje o produktach:


Tabela 3

Dostępne stopy


Pasty do lutowania firmy Heraeus są dostępne w wielu rodzajach stopów, w bardzo szerokim zakresie wielkości ziaren. Dostoswanych do wszystkich istniejących i przyszłych aplikacji, które wymagają ultra drobnych cząstek.


Dostępne stopy:


Tabela 4

Kulki lutowe

 

Kulki lutowe firmy Heraeus? charakteryzują się gładką, czystą powierzchnią oraz równomiernym rozmiarem. Zakres produktów obejmuje kulki od 500 ?m do 50 ?m.

Efektem naszego całkowicie automatycznego procesu produkcyjnego są kulki o unikalnej jakości, potwierdzonej przez wysokiej klasy laboratorium kontrolne. To pozwala nam produkować kulki lutu o najwyższej spójności i Cpk > 1,33. Jednolite mikrostruktury i dobrze kontrolowany poziom utleniania powierzchni daje najlepsze rezultaty zwilżania po procesie nakładania. Wspierani przez grupę naukowców jesteśmy w stanie produkować specjalne stopy i rozmiary na zamówienie.


Dostępne stopy:


Tabela 5