Materiały UV

 

Lakiery UV


Firma Dymax produkuje powłoki utwardzalne światłem UV zapewniające ochronę obwodów drukowanych. Już od dziesięcioleci powłoki ochronne stosowane do obwodów elektronicznych, działają jako zabezpieczenie przed wilgocią, kurzem, chemikaliami i ekstremalnymi temperaturami. Powłoki konformalne firmy Dymax dostępne są z różnymi certyfikatami i dopuszczeniami, takimi jak: IPC, MIL-I-46058C i UL (samogasnące).


Pokrycia konformalne przeznaczone do lakierowania płytek drukowanych utwardzają się w kilka sekund po wystawieniu na działanie światła UV. Wykorzystywane są do przyśpieszenia i usprawniania procesu montażu w obszarach produkcyjnych. Aplikowane, utwardzane, i natychmiast gotowe eliminują czasochłonne czynności, tradycyjnie utwardzanych powłok.

Lakiery Dymax dostępne są dla ochrony połączeń cynowych i zabezpieczają przed wilgotnym środowiskiem. Jako doskonale izolowane elektrycznie materiały, można je nanosić na całej powierzchni płytek drukowanych lub w wybranych miejscach, aby zapewnić wyśmienitą ochronę przed wpływem środowiska.


Bezrozpuszczalnikowe powłoki konformalne zawierają niskie VOC, eliminując potrzebę stosowania rozpuszczalnika, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa pracy i minimalizacji wpływu na środowisko naturalne. Każda powłoka ochronna dostarczana jest w postaci jednoskładnikowego materiału (nie wymaga mieszania) dla łatwego dozowania.


Główne cechy lakierów firmy Dymax:


  • Norma IPC-CC-830 (zatwierdzona), MIL I-46058C (wymieniona)     
  • Bezhalogenowe
  • Dostępne o różnych lepkościach
  • Sztywne i elastyczne wersje
  • Przeźroczyste, fluorescencyjne i w kolorze czarnym
  • Z dodatkowym mechanizmem utwardzania: ciepłem lub wilgocią w trudno dostępnych i zacienionych obszarach


Przegląd lakierów firmy Dymax:


Tabela 1