Materiały termoprzewodzące

 

Kleje termoprzewodzące


Firma Dow Corning oferuje szeroki wybór nie korozyjnych, przewodzących ciepło środków adhezyjnych, które idealnie nadają się do stosowania w wiązaniu hybrydowych obwodów, półprzewodnikowych elementów mocy i innych urządzeń elektronicznych do radiatorów, jak również do wykorzystania w innych zastosowaniach, gdzie elastyczność i przewodnictwo cieplne jest sprawą priorytetową. Płynne wersje są również idealne do wykorzystania jako termiczne materiały przewodzące w obudowach transformatorów, zasilaczy, cewek i innych elektronicznych urządzeń, które wymagają poprawy rozproszenia ciepła.


Kleje termoprzewodzące utwardzają się, za pomocą wilgoci lub dostarczania ciepła, do trwałych, o niskim skurczu elastomerów. Jednoskładnikowe środki adhezyjne utwardzane w temperaturze pokojowej mają nie korozyjny produkt uboczny i są dostępne w różnej lepkości.


Środki adhezyjne utwardzane temperaturą nie wytwarzają produktów ubocznych podczas procesu, co pozwala na ich użycie w głębokich sekcjach lub pełnym zamknięciu. Materiały te wykazują dobrą adhezję z różnymi powierzchniami wliczając metale, materiały ceramiczne, laminaty epoksydowe, reaktywne materiały czy tworzywa sztuczne.


Informacje o produktach:


Tabela 1


Typowe właściwości:


Tabela 2